Škola planinarstva za učenike VII razreda na Bjelašnici

Nakon realizacije prvog izleta Škole planinarstva na planini Trebević, u četvrtak, 27.04.2023. godine, realizovan je i drugi izlet  Škole planinarstva na planini Bjelašnici. Učenici su autobusima došli na početno odredište u Babin do na planini Bjelašnici. Od Babinog dola, učenici su stazom koja vodi kroz Štini do  došlii do Kuće spasa. Krajnje odredište za naše učenike  bila je Lisičija glava-vrh nadmirske visine 1678 metara. Sa ovog vrha pružao se predivan pogled na planine Visočicu i Treskavicu. Članovi Planinarskog saveza FBiH održalii  kratka predavanja o planini Bjelašnici, skijaškim stazama,  planinarstvu i planinarskoj opremi, te o bližoj i daljoj orijentaciji. U  pauzama učenici su se međusobno družili i odmarali. Dan je bio ispunjen pozitivnom energijom i smijehom. . Učenici su išli u pratnji nastavnika  Admira Ahmetovića i Senada Karabegovića , nastavnice Minele Gadžo i bibliotekara škole Amira Aljovića. Podršku u realiziranju ovog  projekta pružili su Planinarski savez FBiH, Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo.