Projekat – Moj izbor je turski

U utorak 9.5.2023. godine u okviru projekta „Moj izbor je turski“ održan je  „10. Dječiji festival“ u Areni  „Husejin Smajlović“  Zenica. Na festivalu je prisustvovalo 6000 mališana iz cijele Bosne i Hercegovine, među njima i naših 11 učenika u pratnji nastavnice Naide Ćelović. Specijalni gosti festivala su bili učenici iz dijelova Turske pogođene zemljotresom u februaru ove godine. Na festivalu je bio upriličen program namjenjen za učenike koji izučavaju turski kao drugi strani jezik u osnovnim školama, a na kraju programa je održan mini koncet bosanskohercegovačkog pjevača Amela Ćurića. Učenici  su se lijepo zabavili, uživali u programu s pregršt lijepih uspomena.

Ovom prilikom se zahvaljujem organizatorima festivala, posebno Institutu „Yunus Emre,“  koji se posebno pobrinuo da nas ugosti i da ovaj festival protekne bez problema.

Tekst priredila nastavnica Naida Ćelović.