Kantonalno takmičenje vokalno-instrumentalne muzike

Učenici hora i orkestra naše škole, pod dirigentskom palicom nastavnice Nihade Kovačević, učestvovali su  na Kantonalnom takmičenju vokalno-instrumentalne muzike, koje je održano u utorak 16.05.2023. godine u OŠ „Aleksa Šantić“ u Nedžarićima. Na takmičenju  je učestvovalo 13 osnovnih   i 8 srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo. Žiri u  kategoriji osnovnih škola u sastavu:

Sanja Manov, Lejla Zejnilagić, Tahira Đuhera i Sonja Šimunović,  proglasio je pobjednike ovog takmičenja.   Prvo mjesto zauzela je Četvrta osnovna škola Hrasnica, drugo mjesto su podijelile OŠ Mirsad Prnjavorac  Vogošća i  OŠ Aneks dok je treće mjesto zauzela OŠ Sokolje. Takmičenje je proteklo u pozitivnoj atmosferi i dobrom raspoloženju.