Upozorenje na opasnosti od mina

U srijedu 13.04.2022. godine predstavnici Slovačkog LOT EUFOR tima, Dušan Končar, Tibor Kerekeš i Elma Duraković,  su u holu škole za učenike šestih razreda održali korisno predavanje na temu “Upozorenje na opasnost od mina”.  Cilj predavanja je bio da se kod učenika podigne svijest na opasnosti od mina i neeksplodiranih ubojitih sredstava. Učenici su  imali priliku da aktivno učestvuju u razgovoru i iznose svoja iskustva i razmišljanja o ovoj temi.. Učenicima je skrenuta pažnja da vode računa o tome kako treba da se ponašaju u prirodi, naročito ako  uoče neke sumnjive predmete. Učenici su upozoreni da prilikom odlaska na izlete trebaju biti veoma oprezni i moraju poštovati upozorenja koja govore o prisutnosti minsko-eksplozivnih sredstava. Posebno je naglašeno  kako postupati u slučajevima kada se nađete u opasnosti od NUS-a.