Učenici IX razreda posjetili Tunel spasa

U petak, 13.05.2023. godine učenici IX razreda naše škole, u pratnji nastavnika Admira Ahmetovića, nastavnica Melike Šarić i Mirsada Bašić, posjetili su Spomenički kompleks “Tunel D-b”, poznat kao “Tunel spasa”.

Učenici su u Spomeničkom kompleksu „Tunel D-b“ mogli vidjeti improvizirani objekat koji je tokom agresije na našu zemlju značio život za stanovnike opkoljenog Sarajeva i dobili informacije o dešavanjima iz tog perioda. Učenici su vidjeli i autentične rekvizite koji su se koristili tokom rata i poslušali predavanje o značaju tunela za preživljavanje i opstanak građana i odbranu grada Sarajeva tokom agresije.