Učenici drugog razreda u biblioteci

Vođeni krilaticom „Što više učiš više vrijediš, zato nemoj da se štediš“, učenici drugih razreda nakon obrade književnog teksta „Miš u knjižnici“ Sunčane Škrinjarić, uputili su se prema školskoj biblioteci. Vrata školske biblioteke otvorio nam je naš ljubazni bibliotekar Amir. U priči smo saznali šta to knjige ne vole, a u biblioteci nam je bibliotekar Amir rekao i šta knjige vole, te nas pozvao da što češće posjećujemo biblioteku i u šarenilu naslova pronađemo mnoštvo zanimljivosti. Znamo da je knjiga čovjekov prijatelj, ali i da su prijatelji oko nas. Kratki predah napravili smo na našoj školskoj „Klupi prijateljstva“. Maštovitost i kreativnost smo pokazali i primjenom informacionih tehnologija, te našu priču nacrtali koristeći program „Paint“. Knjige su naše blago i moramo ih čuvati. Spretnim rukicama napravili smo od papira u boji „Bookmarkere“ kako bi naše knjige što bolje očuvali. I sada željno iščekujemo svaki odlazak u biblioteku. A vi…?

Tekst pripremila učiteljica Alma Ljajić