Takmičenje u znanju Engleskog jezika za učenike 8. i 9. razreda

Dana 13.4.2024. godine održano je takmičenje u znanju Engleskog jezika za učenike 8. i 9. razreda u organizaciji Richmond Park International School Ilidža. 16 učenika naše škole je učestvovalo na ovom takmičenju u četiri kategorije: Short movie, Spelling bee, Persuasive speaking i World English Cup ( online test ). Našu školu su predstavljali učenici: Balić Muhamed, Bašić Lamija, Popara Ajna, Hadžić Una, Hodžić Merjem, Šuvalija Sajra, Muratović Merjem, Kardaš Imad, Mandžuka Tarik, Camović Merjem, Mujkić Bakir, Zečić Haris, Kurtović Bakir, Agović Amila, Hasanagić Adi i Mujčinović Kerim. Učenici su na takmičenju bili u pratnji nastavnica Azre Saković-Čolović i Jasmine Hodžić. Samim učešćem učenici  su ostvarili veliki uspjeh, ali izvanredne i hvale vrijedne rezultate su postiglu učenici Kardaš Imad u kategoriji Spelling bee 2. mjesto i Mujkić Bakir u kategoriji Persuasive speaking 2. mjesto. Učenici su osvojili medalje, certifikate i novčane nagrade.  Konkurencija je bila velika s obzirom da su učešće na takmičenju imali i učesnici iz drugih kantona.  Slobodno možemo reći da su učenici i nastavnice zajedno proveli jedan produktivan, edukativan i uspješan dan koji će nam ostati u lijepom sjećanju i dati lijepo iskustvo.

Tekst pripremila nastavnica Jasmina Hodžić.