Škola planinarstava na planini Bjelašnici

Drugi izlet Škole planinarstva za učenike VII razreda naše škole održan je u četvrtak, 09.10.2023. godine na planini Bjelašnici. Učenici su autobusima došli na početno odredište u Babinom  dolu. Od Babinog dola, preko  Štinog dola učenici su  došli do Kuće spasa. Krajnje odredište za naše učenike  bio je vrh Javorak  sa kojeg se pružao  predivan pogled na planine Visočicu i Treskavicu i Jahorinu. Članovi Planinarskog saveza FBiH održalii  su pokazne vježbe  kako u planini postaviti šator za boravak, kako se orijentisati u prostoru pomoću busole i na kraju kako pomoći planinaru koji je doživo nesreću. Učenici su uživali u prelijepom danu u druženju sa drugovima i pogledu na okolne planine.

Učenici su išli u pratnji razrednica Ajle Kadić, Dženane Jamaković, Nihade Kovačevič, nastavnika TZO Besima Hamidovića i bibliotekara škole Amira Aljovića. Podršku u realiziranju ovog  projekta pružili su Planinarski savez FBiH, Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo i JU Zavod za hitnu medicinsku pomoć KS.