Škola planinanrstva za učenike VII razreda

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS, organizovalo je “Školu planinarstva”  koja se realizira sa svim učenicima  VII razreda osnovnih škola Kantona Sarajevo. U srijedu 22.03.2023. godine učenici VII razreda naše škole realizirali su prvi od tri izleta koji su u planu za ovu školsku godinu. Prvi izlet je realiziran na planini Trebević. Učenici su autobusima došli na početno odredište Ravne ili Prvi šumar. Sa ove lokacije učenici su  otišli na odredišta  Dobre vode, Izvor tri budalaša, Planinarski dom „Trebević“, planinarski dom „ Napredak“, Bob stazu i Vidikovac. Učenici su na prvom izletu prešli stazu u dužini od  oko 7 km. Osnovni cilj  „Škole planinarstva“ je da učenici borave u prirodi na čistom zraku, te da   prođu osnovni program izletničkog planinarenja, kako bi se stekle vještine i znanja koja će uticati da zavole ovaj vid aktivnosti koji je izvrstan alat u odgoju, obrazovanju i očuvanju zdravlja. Učenici su išli u pratnji razrednika Admira Ahmetovića, razrednice Ajle Kadić i bibliotekara škole Amira Aljovića. Podršku u realiziranju ovog  projekta pružili su Planinarski savez FBiH, Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo i JU Zavod za hitnu medicinsku pomoć KS.