Projekat „Moj izbor je turski“

U okviru projekta „Moj izbor je turski“, oko 200 osnovnih i srednjih škola sarađuje sa svojim bratskim školama u Istanbulu. Za razvoj prijateljstva među učenicima bratskih škola važno je da učenici budu u kontaktu jedni sa drugima tokom praznika, šalju razglednice svojih gradova i poklone. Povodom toga Institut Yunus Emre u saradnji sa Pokrajinskom direkcijom za nacionalno obrazovanje u Istanbulu je prošle godine pokrenuo projekat razmjene bajramskih čestitki i poklona. Ove godine je realizovana razmjena poklona između naše škole i bratske škole u Istanbulu Hekimoğlu Alipaşa İlkokulu. Naši učenici koji izučavaju turski jezik kao drugi strani jezik, su sa oduševljenjem primili pisma i poklone od svojih drugova iz bratske škole u okviru projekta. Ovom prilikom se zahvaljujemo bratskoj školi i želimo im puno sreće i uspjeha.

Tekst pripremila nastavnica Naida Ćelović.