Posjeta ZOO vrtu “Bambi” u Hrasnici

U srijedu, 12. 10. realizovana  je planirana posjeta odjeljenja trećeg razreda  ZOO vrtu ” Bambi”. Učenici su, pored veselog druženja i posmatranja životinja, sudjelovali  u nizu aktivnosti, čime je ostvaren i cilj posjete, spoj ugodnog sa edukativnim. Aktivnosti su dio projekta “Volonteri, to smo mi” u sklopu ZOO vrta “Bambi”. Na samom početku, pažnja učenika je usmjerena na životinje koje tu borave, pa su vrtom odjekivali usklici oduševljena i ushićenja. Upoznali su se sa različitim životinjskim vrstama  pojedinačno, te doznali zanimljivosti o njima. Dodatno je nastupila još veća euforija kada su učenici pozvani da učestvuju u dovlačenju sijena, te su imali priliku da hrane lame, nojeve, jelena, zečeve, koze i druge životinje. Nakon pauze i vremena odvojenog za igru, druženje i  istraživanje, članovi Ekološke sekcije su  učestvovali  u sadnji i uljepšali dio ZOO vrta sadnicama. Na kraju je odjeljenjima III razreda i Ekološkoj sekciji uručena Zahvalnica za učestvovanje u projektu ” Volonteri, to smo mi”.

Tekst priredila učiteljica Selma Ahmatović