Posjeta Spomeničkom kompleksu „Ratni tunel D-B“

I ove školske godine učenici IX-ih razreda u pratnji svojih razrednica Nermane Šljivić, Aide Pleh, nastavnice biologije Zerine Ibričić i bibliotekara škole Amira Aljovića, posjetili su ratni tunel ili popularno u narodu nazvan Tunel spasa.

Učenicima je prikazan dokumentarni film o tunelu, učenici su pogledali muzejsku postavku i prisustvovali času historije o temi ratnih dešavanja iz perioda ’92-’95.

Najbolji način za edukaciju učenika je dolazak na ovo mjesto. Učenici ovdje trebaju da uče, vide i zapamte sve ono što se desilo tokom agresijena BiH te koliko je Tunel D-B bio značajan za opstanak ovog grada i njegovih stanovnika.

Nekadašnji najvažniji objekat izgrađen tokom opsade Sarajeva, danas predstavlja atrakciju za hiljade turista iz cijelog svijeta.

Bosnom behar probeharao

Uspješno je završen osamnaesti po redu “Preporodov” konkurs za literarne i likovne radove polaznika predškolskih ustanova i učenika osnovnih škola o temi Bosnom behar probeharao.