Posjeta Spomeničkom kompleksu „Ratni tunel D-B“

I ove školske godine učenici IX-ih razreda u pratnji svojih razrednica Nermane Šljivić, Aide Pleh, nastavnice biologije Zerine Ibričić i bibliotekara škole Amira Aljovića, posjetili su ratni tunel ili popularno u narodu nazvan Tunel spasa.

Učenicima je prikazan dokumentarni film o tunelu, učenici su pogledali muzejsku postavku i prisustvovali času historije o temi ratnih dešavanja iz perioda ’92-’95.

Najbolji način za edukaciju učenika je dolazak na ovo mjesto. Učenici ovdje trebaju da uče, vide i zapamte sve ono što se desilo tokom agresijena BiH te koliko je Tunel D-B bio značajan za opstanak ovog grada i njegovih stanovnika.

Nekadašnji najvažniji objekat izgrađen tokom opsade Sarajeva, danas predstavlja atrakciju za hiljade turista iz cijelog svijeta.