Ponosni na veliki uspjeh povodom Svjetskog dana učitelja

Učenik IV-3 razreda naše škole Adin Heljo je osvojio prvo mjesto na  školskom i  kantonalnom takmičenju na temu ,, Moj/a učitelj/ica”.

Povodom Svjetskog dana učitelja, koji se svake godine obilježava petog oktobra, Udruženje učitelja Kantona Sarajevo je raspisalo literarni konkurs na temu ,,Moj/a učitelj/ica”. Na konkurs je pristiglo mnogo radova i u jakoj konkurenciji naš Adin je bio prvi i na školskom i na kantonalnom nivou, ispred svih škola.

Povodom toga, nagrađeni učenik je gostovao na Balu učitelja u sarajevskoj Vijećnici, koji je održan 06.10.2023.godine, gdje se pojavio i pročitao svoj rad a za što je nagrađen velikim aplauzom, prigodnim poklonom i zahvalnicom.  Čestitamo Adinu i njegovoj učiteljici, Selmi Ahmatović, na ovom velikom uspjehu.

Tekst pripremili članovi Novinarske sekcije: Dani, Amin, Vedad, Arman, Nedžma, Ajra, Sara, Lana, Asja i Haris sa učiteljicom Dijanom Tinjak.