Pokrenuta akcija prikupljanja sekundarnih sirovina

Na inicijativu direktorice škole Aide Pleh, u školi je pokrenuta  akcija prikupljanja sekundarnih sirovina.  U akciji će učestvovati  učenici svih odjeljenja, zaposlenici škole kao i roditelji učenika.

Treća osnovna škola Ilidža odavno provodi  akcije prikupljanja sekundarnih sirovina prvenstveno papira, kartonske ambalaže, PET-ambalaže ( plastičnih boca, plastičnih čepova,  limenki, staklene ambalaže, istrošenih baterija,  električnog  i elektronskog  otpada…)  Ove akcije se poduzimaju kako bi se utjecalo na svijest učenika, zaposlenika i roditelja o važnosti očuvanja zdrave životne sredine.  Škola njeguje istinske ekološke vrijednosti  poput uređenja školskog dvorišta, racionalnog korištenja vode i struje  i razvrstavanja sekundarnih sirovina koje djeca nose u školu kako bi sudjelovala u aktivnostima.

Škola je svojim aktivnim i vrijednim radom implementirala briga o okolišu kroz odgoj i obrazovanje mladih u svim segmentima rada škole te dobila zaslužen naziv „EKO škola“. Škola je ovakvim aktivnim radom u zajednici, postala prepoznatljiva po svom ekološkom angažmanu.