Godišnjica obilježavanja “Borbe za odbranu Otesa, Dogloda, Azića, Stupa i Bara“ /14.09.1992.-14.09.2023./

Učenici VII-ih razreda i odjeljanja IX-3 naše škole, u pratnji nastavnica Dženane Jamaković, Ajle Kadić, Adise Gigić, Mensure Smajić-Duraković, Medihe Biber i bibliotekara škole Amira Aljovića učestvovali su u obilježavanju godišnjice “Borbe za odbranu Otesa, Dogloda, Azića, Stupa i Bara“. U prisustvu saboraca, članova porodica, prijatelja, sugrađana, učenika Treće i Šeste osnovne škole Ilidža, predstavnika Općine Ilidža i boračkih udruženja obilježavanje ovog značajnog datuma održano je u četvrtak 14.09.2023. godine ispred prostorija Mjesne zajednice Stup. Polaganjem cvijeća, učenjem Fatihe i minutom šutnje na spomen-obilježju ispred Mjesne zajednice Stup odata je počast šehidima i poginulim borcima koji su živote dali za odbranu tog područja i domovine.  Prisutni su se prisjetili tih teških, ali i herojskih ratnih dana kada se vodila jedna od najtežih bitaka za odbranu ovih, izuzetno strateški važnih prostora. Ovo jedna od najznačajnijih bitaka za odbranu grada Sarajeva.