Eko projekat Misli o prirodi” 29

Tim za certifikacijski mehanizam Eko škola, u posjeti našoj školi

Ekspertni tim, imenovan od strane CPCD-a, u sastavu Sabina Jukan, Sabina Hadžiahmetović i Muamer Tinjak obišla je našu školu s ciljem provjere provođenja i kompletnosti postupka u kontekstu implementacije Certifikacijskog mehanizma Eko škola.

„Certifikacijski mehanizam Eko škola  je metodologija koja opisuje korake i aktivnosti koje škole treba da implementiraju da bi postale Eko škole. Osnovni cilj Certificiranog mehanizma Eko škola u BiH je uključiti očuvanje okoliša/životne sredine na principima održivog razvoja u rad odgojno-obrazovnih institucija u BiH, preko implementacije aktivnosti koje će uvesti vidljive promjene stavova i ponašanja u svakodnevnom životu i radu učenika/ica i uposlenika/ica škole, ali i šire društvene zajednice.”

Aktivnost je obavljena u okviru implementacije Certifikacijskog mehanizma koji škola sprovodi u sklopi projekta ‘Misli o prirodi!’ koji, uz finansijsku podršku Švedske, provodi Centar za promociju civilnog društva”