Eko projekat “Misli o prirodi” 28

Likovni radovi učenika na temu „Misli o prirodi“

Učenici od VI do IX razreda su se kroz likovni izraz uključili u Projekat „Misli o prirodi“ kojeg provodi CPCD uz pomoć Vlade Švedske. Cilj ovih aktivnosti je da mladi razvijaju svijest o zaštiti i očuvanju životne sredine. Kroz  likovne vještine ispoljili su maštu i kreativnost.  Namjena ovog Projekta je osnaživanje volonterskog rada učenika osnovnih škola s ciljem poticanja i razvijanja ljubavi za prirodne ljepote, te jačanja i artikulisanja kritičkog mišljenja prema negativnim pojavama (uzrokovanim ljudskim nemarom) kojima se narušava ukupna prirodna ravnoteža.

“Aktivnost je obavljena u okviru implementacije Certifikacijskog mehanizma koji škola sprovodi u sklopi projekta ‘Misli o prirodi!’ koji, uz finansijsku podršku Švedske, provodi Centar za promociju civilnog društva”.