Zajednički iftar u našoj školi

Dana, 14.04.2022. godine u prostorijama naše škole je direktorica, gospođica, Aida Pleh organizovala iftar za uposlenike naše škole. Ono po čemu je ovaj iftar imao posebnu notu i draž jeste što su u spremanju hrane svi učestvovali. Servirani stolovi su izgledali veoma svećano i šareno poput planete Zemlje koju je Allah, dž.š. učinio šarolikom s njenim stanovnicima kako bi se međusobno upoznali, iskustva razmijenili i u konačnici zbližili. Tako smo i mi imali priliku okusiti jela spremana s puno ljubavi naših kolegica i odmah pohitale da razmijenimo recepte, načine pripreme i tako se uz opuštenu atmosferu bolje upoznamo.

Postač ima dvije radosti, radost iftara i radost susreta sa svojim Gospodarom.

Postač se trudi svih trideset dana da bude aktivan i da se približi svome Gospodaru i Njegovoj milosti. Poslije tog truda dolazi bajramska radost i osjeti se čar i užitak za ono što smo se trudili cijeli ramazan. Takoje i u našem životu, ako živimo život postača , da se trudimo da živimo u zadovoljstvu svoga Gospodara, kraj našeg ovozemnog života, naša dženaza će biti naš Bajram, radost susreta sa Gospodarom i nagradama koje nam je pripremio.

Neka nas ovaj mjesec i blagodati koje nosi sa sobom zbliži s našim Gospodarom, Allahom, dž.š. i nas Njegova stvorenja također približi i učini boljim kako bismo svijetla obraza se pojavili ispred Gospodara što smo ostvarili ciljeve koje On čekuje od nas.

S obzirom da je hrane bilo u izobilju, direktorica je predložila da se ta hrana daruje udruženju „Tanjir za sve“. Neka ovaj primjer posluži  Da se brinemo jedni o drugima i opravdamo povjerenje Allaha, dž.š. koje On očekuje od nas.

Tekst pripremila vjeroučiteljica Agić Sedina

Postač ima dvije radosti, radost iftara i radost susreta sa svojim Gospodarom.

Tekst pripremila vjeroučiteljica Agić Sedina