XXXII Internacionalni sarajevski sajam knjiga-KLJUČ MUDROSTI I ZDRAVLJA

XXXII Internacionalni sarajevski sajam knjiga-KLJUČ MUDROSTI I ZDRAVLJA

Učenici osmih razreda JU „Treća osnovna škola“ Ilidža su u petak, 08.10.2021. godine,  u pratnji bibliotekara škole Amira Aljovića, posjetili XXXII Internacionalni sarajevski sajam knjiga. Ovogodišnji Sajam knjiga na kojem učestvuje više od 100 izdavača iz zemlje i regiona,  održava se pod motom „Ključ mudrosti i zdravlja“.

Sarajevski sajam knjiga značajan je kulturni događaj u Bosni i Hercegovini koji uprkos izazovima vremena ostaje u fokusu znalaca i široke publike.

Organizator sajma pripremio je bogat program cjelodnevnih promocija u centralnom prezentacionom prostoru “Bosanska kuća”. Učenici naše škole su prisustvovali promociji knjige „Ime i duša“ bosanskohercegovačkog pisca Enesa Topalovića koji živi i piše u Norveškoj. Učenici su imali priliku da se upoznaju i sa piscima Šimom Ešićem i Mirsadom Bećirbašićem čija se djela nalaze u obaveznoj školskoj lektiri.