Učenici osmog razreda posjetili Memorijalni centar u Potočarima

„Genocid u Srebrenici je najveći ratni zločin počinjen nakon Drugog svjetskog rata. Genocid je počinjen nad Bošnjacima, a broj žrtava je 8372 i nažalost on nije konačan.“

Učenici osmih razreda naše škole su u utorak, 25.04.2023. godine posjetili Memorijalni centar u Potočarima – Srebrenica. U okviru posjete Memorijalnom centru, učenici su obišli mezarje, prisustvovali historijskom času i  odali počast žrtvama genocida, Nakon toga su obišli Spomen – sobu, Muzej kao i  Multimedijalnu sobu Dokumentacionog centra SENSE, gdje su pogledali dokumentarni film o genocidu u Srebrenici. Cilj posjete Memorijalnom centru u Potočarima-Srebrenica  je odavanja počasti  žrtvama genocida. Učenici su u posjetu Memorijalnom centru Potočari – Srebrenica išli u  pratnji svojih razredniih straješina Admira Ahmetovića, Mensure Smajić-Duraković, Jasmine Hodžić te  bibliotekara Amira Aljovića i asistenta u nastavi Emire Biber.