Učenici IX razreda posjetili izložbu “Istočno od Zapada i zapadno od Istoka: Rukopisna ostavština Safvet-bega Bašagića”

U srijedu 25.09.2024. godine učenici IX razreda naše škola posjetili su izložbu “Istočno od Zapada i zapadno od Istoka: Rukopisna ostavština Safvet-bega Bašagića”. Izložba je postavljena u Brusa bezistanu (Muzeju Sarajeva). Izložbu je organizovala Bošnjačka zajednica kulture “Preporod”  u saradnji sa Ambasadom Slovačke Republike u Bosni i Hercegovini, Univerzitetskom bibliotekom u Bratislavi i Muzejom Sarajeva. Inače, Bašagićena rukopisna ostavština  pohranjena je u Bratislavi još od 1924. godine. Status UNESCO-ve svjetske dokumentarne baštine “Pamćenje svijeta” nosi od 1997. godine. Ova izložba je postavljenja u povodu Dana slovačke kulture, 90. godišnjice smrti Safveta-bega Bašagića i 100. godišnjice osnivanja Bašagićeve zbirke.

OBAVJEŠTENJE

U utorak, 1.10.2024. godine, prema nastavnom kalendaru, nastava za učenike će se realizovati po rasporedu časova za petak. Dan učitelja obilježava se u petak, 4.10.2024.