Učenici IV-2 razreda posjetili farmu „Basna“

Učenici IV-2 razreda su u pratnji svog učitelja Vekaza Hafizovića i bibliotekara škole Amira Aljovića u srijedu, 21.09.2022. godine posjetili farmu „Basna“. Farma „Basna“  se nalazi na obroncima Nišićke visoravni  na oko 1000 metara nadmorske visine. Učenike i njihove pratioce dočekali su gostoprimljivi domaćini koji su ih  upoznali  sa svime onim što čini ovu farmu i čime se bavi ova farma. Prvo su saznali  kako se odvija ekološki uzgoj autohtone balkanske pasmine goveda „Buša“,  Alpino koze porijekolm iz Austrije koje daju mlijeko visokog kvaliteta, te ovaca čije je porijeklo iz naših krajeva. Pored toga učenici su vidjeli  magare kao i domaću perad. Posebna radost za naše učenike su bili psi čuvari ove farme. Sa nekim od ovih pasa učenici su imali priliku i da se igraju. Učenici su uživali na čistom planinskom zraku  i u dječijim igrama. Nakon obilaska farme učenici su uživali u eko-proizvodima farme „Basne“.

Veliku i iskrenu zahvalnost upućujemo ljudima koji su nas dočekali i ugostili na ovoj farmi.

Video zapis o farmi „Basna“ pogledaj  OVDJE!