Svjetski dan osoba sa Down sindromom

Svake godine 21.mart obilježava se kao Svjetski dan osoba sa Down sindromom. Ovaj dan obilježava se od 2006.  godine kako bi se podigla svijest o genetskoj različitosti i njenom utjecaju na života ljudi koji s s njom susreću. I učenici naše škole učestvovali su u obilježavanju ovog dana i podizanju svijesti o ovom stanju. Nošenjem šarenih čarapa pružili su podršku osobama, drugarima, sa ovom različitosti. Poručili su da svi ljudi  na  svijetu  bez obzira na  boju  kože, vjeru, spol,narodnost, jezik,gene,  jednako su vrijedni.Zbog toga se moramo  međusobno poštovati  i uvažavati razlike koje nas čine posebnima.

Tekst pripremili članovi Novinarske sekcije: Asja Spahić, Lana Grabivica, Sara Ganić, Uma Arnautović, Ejna Vatreš, Nedzma Smajić, Dani Đopa, Amin Hubjer, Vedad Ligata i Arman Sabljuca sa učiteljicom Dijanom Tinjak.