Općinsko takmičenje iz iz predmeta Osnove tehnike i Tehnička kultura

U petak, 12.04.2024. godine u JU OŠ “Peta osnovna škola” Ilidža održano je Općinsko takmičenje iz predmeta Osnova tehnike i Tehničke kulture. Ekipu škole činili su najbolje plasirani učenici na školskom takmičenju i to po jedan učenik iz:

V razreda – Emina Maksumić

VI razreda –Lemana Smajlović

VII razred – Uma Grabovica

VIII razred –Zara Dolovac i

IX razred – Muhamed Hodžić

Takmičenje se sastojalo od teoretskog i praktičnog dijela. Testovi koji su se odnosili na teoretski dio obuhvatali su materiju iz nastave Osnova tehnike i Tehničke kulture, dok se izrada praktičnog rada realizirala prema tehničkom crtežu koji je dodijeljen na dan takmičenja. Najbolji rezultat od naših učenika ostvarila je Emina Maksumić osvojivši 1. mjesto na testovima u kategoriji petih razreda i plasirala se na Kantonalno takmičenje.

Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovim nastavnicima Mineli Handžić i Omeru Ahmiću.