Održana vježba u skladu s planom evakuacije

Pokazna vježba evakuacije i spašavanje učenika, nastavnika i ostalog osoblja u slučaju nastanka vanredne situacije u školi,  održana je  u utorak, 07.03.2023. godine u 13:00 sati. Pokazna vježba je imala za cilj uvježbati učenike, nastavnike i ostalo osoblje za pravilno reagovanje u slučaju prirodnih i drugih nepogoda, kako bi se , u slučaju stvarne potrebe, evakuacija obavila na organizovan način i u što kraćem vremenskom roku a u cilj sprječavanja ili ublažavanja posljedica.

U vježbi su učestvovali svi učenici od VI do IX razreda, svi nastavnici i ostalo osoblje škole.

Vježba je uspješno provedena a učenici, nastavnici i ostalo osoblje su postupili u skladu sa prethodno dobivenim uputama te su pokazali sposobnost da se u skladu sa predviđenim procedurama uspješno i bezbjedno evakuišu.

Plan evakuacije -video pogledaj OVDJE!