Održana radionica „Magično oko“ – Bajkologija za učenike četvrtog razreda

U četvrtak 26.10.2023. godine u prostoru biblioteke 12 učenika četvrtih razreda naše škole  je učestvovalo u radionici koja je održana u u okviru projekta „Magično oko“ – Bajkologija.

Radionica je zamišljena kao interpretativno vođeno čitanje slikovnice „Magično oko“ danske autorice Ane Bjorn, sa temom izbjeglištva. Radiocu je vodila  Aida Gavrić urednica i projektna koordinatorica prve specijalizirane dječije knjižare u Bosni i Hercegovini, a od nedavno i izdavačke kuće Bajkologija. Cilj ove radionice je bio da se učenici upoznaju sa temom izbjeglištva, da se potaknu na promišljanje i empatiju prema drugovima i drugaricama koji žive u težim uslovima i prinuđeni su prilagođavati se novoj zajednici, potaći prihvatanje takve djece i animirati ih na društveno korisne aktivnosti.