Dječija nedjelja-učenici Ekoloških sekcija II i III razreda

Ove, kao i prethodnih godina, Dječiju nedjelju  obilježavamo od 01.10 do 07.10. Prava djece nemaju rok trajanja. Ona su univerzalna i svevremenska. Svaka generacija, prilika je za stvaranje temelja za novi, bolji svijet. Svako dijete ima pravo na obrazovanje, zdravstvenu njegu, hranu, igru, zaštitu i još mnogo toga.  Osim što nam prava pripadaju jer smo se s njima rodili, jednako je važno da poštujemo i tuđa prava. Članovi ekološke sekcije,  učenici drugog i trećeg razreda su uživali i na kreativan način prikazali  koja su to njihova prava. Izradili su panoe na temu „Imam pravo na okolinu”. Svojim vršnjaci putem ovih panoa poručili su: Djeca imaju pravo da budu vesela, Djeca trebaju pomagati odraslim da imamo zdravu i čistu okolinu, Djeca imaju pravo na igru, Djeca imaju pravo na zdravu sredinu, Djeca imaju pravo da piju čistu vodu, Djeca imaju pravo da jedu zdravu hranu.

Tekst priredila učiteljica Meliha Vegara                                                                                T