Dan ružičastih majica, odnosno Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja svake godine se obilježava u našoj školi. Ovom značajnom datumu i principima koji se ističu poklanja se pažnja tokom cijele godine putem radionica, izložbi, na časovima. Danas su učenici odjeljenja  VI-3 u pratnji svoje  razrednice i uz podršku direktorice i pedagogice škole, odlučili ovom danu pokloniti posebnu pažnju. Naime, pod sloganom “Budi prijatelj”, učenici su na Igmanu na kreativan i jedinstven način istakli značaj današnjeg dana. Poruka učenika je jasna,  svaki dan trebamo jačati našu svijest i kontinuirano raditi na prevenciji vršnjačkog nasilja. Ovo je samo još jedna u nizu aktivnosti kojima su razrednice šestih razreda pokazale da ne postoje nepremostive prepreke, da se  zajedničkim radom, trudom i zalaganjem sve može ostvariti.